.::۩۞۩ قالب وبلاگ|ابزار وبـمستـر ۩۞۩::. tag:http://persianoffice.mihanblog.com 2020-04-07T11:50:58+01:00 mihanblog.com از اصل بودن گوشی نوکیا ی خود اطلاع پیدا کنید 2010-09-15T15:09:38+01:00 2010-09-15T15:09:38+01:00 tag:http://persianoffice.mihanblog.com/post/39 سروش - چگونگی مطمئن شدن از اصل بودن گوشی( نوکیا)خود  5487گوشی نوکیا ساخت کشور فنلاند است پس دقت کنید که عبارت Made in finland بر روی موبایل و جعبه نوشته شده باشد با زدن دکمه های 5487#06#* شماره سریال گوشی نمایان می شود که شما به مطابقت دادن شماره سریال با روی جعبه موبایل از اصل بودن گوشی مطمئن می شوید. با زدن دکمه های #0000#* ورژن گوشی نمایان می شود.اگر ورزن گوشی شما بالای ۴ بود گوشی شما اصل است. از پشت گوشی جایی كه سیم کارت و 5487یا مموری را قرار می دهید به رنگ برد گ چگونگی مطمئن شدن از اصل بودن گوشی( نوکیا)خود

 5487گوشی نوکیا ساخت کشور فنلاند است پس دقت کنید که عبارت Made in finland بر روی موبایل و جعبه نوشته شده باشد

با زدن دکمه های 5487#06#* شماره سریال گوشی نمایان می شود که شما به مطابقت دادن شماره سریال با روی جعبه موبایل از اصل بودن گوشی مطمئن می شوید.

با زدن دکمه های #0000#* ورژن گوشی نمایان می شود.اگر ورزن گوشی شما بالای ۴ بود گوشی شما اصل است.

از پشت گوشی جایی كه سیم کارت و 5487یا مموری را قرار می دهید به رنگ برد گوشی توجه كنید. گوشی های اصلی دارای برد سبز رنگ تیره میباشند. در حالیكه كه گوشی های غیر فنلاند رنگ سبز روشن دارند.

مشخصات باطری موبایل

 5487باید شکل دو دست نوکیا بر روی هولوگرام روی باطری نمایان باشد.

زاویه قرار گیری آرم نوکیا مهم است

وقتی باطری را به سمت بالا پایین چپ و راست حركت بدهید 5487، نقاطی اطراف آرم نوکیا ظاهر می شود.

]]>
قالب فوق العاده زیبای میهن بلاگ 2010-06-16T14:45:14+01:00 2010-06-16T14:45:14+01:00 tag:http://persianoffice.mihanblog.com/post/38 سروش - با سلامیک قالب براتون اماده کردم که این قالب فوق العاده زیبا می باشد و علاوه بر طراحی منحصر بفرد طوری برنامه نویسی شده است که لود بسیار سریعی دارد و این یک قالب معمولی نمی باشد خودتان امتحان کنید!علاوه بر قسمت بسیار زیبای ارسال خبر که در هیچ قالبی نخواهید یافت، امکاناتی همچون:گزارش زندهجدول لیگ های ایران(شامل بخش هایی همچون: لیگ دسته ۱ گروه ۲ ، و...)جدول لیگ های اروپایی( شامل بخش هایی همچون: لیگ ایتالیا لیگ اسپانیا و...)و امکانات مناسبتی بسیار زیبای مثل تا "کسب جام طلایی. . ." را دارد.سرآمد همه با سلام
یک قالب براتون اماده کردم که این قالب فوق العاده زیبا می باشد و علاوه بر طراحی منحصر بفرد طوری برنامه نویسی شده است که لود بسیار سریعی دارد و این یک قالب معمولی نمی باشد خودتان امتحان کنید!

علاوه بر قسمت بسیار زیبای ارسال خبر که در هیچ قالبی نخواهید یافت، امکاناتی همچون:
گزارش زنده
جدول لیگ های ایران(شامل بخش هایی همچون: لیگ دسته ۱ گروه ۲ ، و...)
جدول لیگ های اروپایی( شامل بخش هایی همچون: لیگ ایتالیا لیگ اسپانیا و...)


و امکانات مناسبتی بسیار زیبای مثل تا "کسب جام طلایی. . ." را دارد.سرآمد همه قالبها
قیمت: 20 هزار تومان
پشتیبانی دارد
در صورت تمایل به خرید این قالب با شماره 09352684399 تماس بگیرید.
]]>
پرشین افیس 2009-10-12T22:01:58+01:00 2009-10-12T22:01:58+01:00 tag:http://persianoffice.mihanblog.com/post/36 سروش -

]]>
7 توصیه برای سرما نخوردن ! 2009-10-09T11:26:24+01:00 2009-10-09T11:26:24+01:00 tag:http://persianoffice.mihanblog.com/post/33 سروش - 7 توصیه برای سرما نخوردن ! با وزیدن اولین باد سرد سیستم ایمنی بدن آماده می‌شود تا با سرما خوردگی مقابله كند اما سرما با خود افسردگی را هم به دنبال می‌آورد و همین افسردگی قدرت دفاعی بدن را كاهش می‌دهد. با وزیدن اولین باد سرد سیستم ایمنی بدن آماده می‌شود تا با سرما خوردگی مقابله كند اما سرما با خود افسردگی را هم به دنبال می‌آورد و همین افسردگی قدرت دفاعی بدن را كاهش می‌دهد. برای آنكه بدنتان را در برابر هر نوع بیماری در فصل زمستان مصون نگه دارید به این هفته توصیه عمل كنید:1. میوه و سبزی فراموش نشود 7 توصیه برای سرما نخوردن !با وزیدن اولین باد سرد سیستم ایمنی بدن آماده می‌شود تا با سرما خوردگی مقابله كند اما سرما با خود افسردگی را هم به دنبال می‌آورد و همین افسردگی قدرت دفاعی بدن را كاهش می‌دهد.
با وزیدن اولین باد سرد سیستم ایمنی بدن آماده می‌شود تا با سرما خوردگی مقابله كند اما سرما با خود افسردگی را هم به دنبال می‌آورد و همین افسردگی قدرت دفاعی بدن را كاهش می‌دهد. برای آنكه بدنتان را در برابر هر نوع بیماری در فصل زمستان مصون نگه دارید به این هفته توصیه عمل كنید:


1. میوه و سبزی فراموش نشود.
انتخاب یك رژیم غذایی سالم، متنوع و متعادل بهترین راه برای قوی نگاه داشتن سیستم ایمنی بدن است. طی فصل های سرد سال خوردن می‌وه و انوع سبزی را فراموش نكنید حتی می‌توانید با برخی سبزی ها ماند هویج و كلم سوپ درست كنید.

2. خوب بخوابید.
برای سالم بودن باید به اندازه كافی خوابید. در فصل سرد سال بهتر است شب ها زودتر بخوابید تا صبح ها سرحال تر باشید.

3. به اندازه لباس بپوشید.
اغلب با وزش اولین باد سرد تا می‌توانیم لباس می‌پوشیم تا خود را گرم نگه داریم اما كارشناسان معتقدند كه باید به اندازه و درست لباس پوشید. در رابطه با گرم كردن بیش از حد خانه یا اتاق كار نیز دقت كنید زیرا گرمای بیش از حد هم رخوت می‌آورد و هم می‌تواند سبب بیمار شدن شما در صورت خروج از منزل شود.

4. به قوانین زمستان احترام بگذارید.
برای آنكه ویروس آنفولانزا به سراغ تان نیاید مرتب دستان خود را پیش از غذا خوردن و پس از رفتن به دست شویی،‌یا دست دادن با دیگران بشویید. هر بار كه آب بینی تان را می‌گیرید، دستمال آلوده را درون سطل آشغال بیندازید.


5. به طور مرتب ورزش كنید.
یك فعالیت مرتب بدنی سیستم ایمنی را تقویت كرده و در ضمن می‌توانید با شرایط استرس زا بهتر مقابله كنید.


6. مراقب پوست تان باشید.
سرما سبب خشك شدن پوست می‌شود. همیشه از كرم های مرطوب كننده به ویژه كرم بچه یا روغن بچه استفاده كنید.


7. در صوت لزوم واكسن آنفولانزا بزنید.
در صورتی كه سیستم ایمنی بدنتان ضعیف است حتما واكسن آنفولانزا را از یاد نبرید. در صورتی كه سن شما بالای 65 سال است یا دچار نوعی بیماری طولانی مدت شده اید حتما این واكسن را بزنید . تزریق آن از دو ماهگی به بعد برای تمامی افراد آزاد است.

]]>
چگونه پیری را از خود برانیم؟ 2009-10-09T11:17:48+01:00 2009-10-09T11:17:48+01:00 tag:http://persianoffice.mihanblog.com/post/32 سروش - چگونه پیری را از خود برانیم؟ پژوهشگران دانشگاه كالیفرنیا و دانشگاه‌ هاروارد طی مطالعات گسترده‌ای به این نتیجه دست یافته‌اند كه تغییر در نحوه... پژوهشگران دانشگاه كالیفرنیا و دانشگاه‌ هاروارد طی مطالعات گسترده‌ای به این نتیجه دست یافته‌اند كه تغییر در نحوه زندگی می‌تواند به حفظ سلامت زنان و مردان كمك كند و درعین حال با كاهش خطر بروز بیماریهای مختلف، عمر آنها را نیز افزایش دهد. در این پژوهش محققان با توجه به نتایج یافته‌های اخیر خود 5 راهكار ساده را برای افزایش طول عمر ارائه كرده‌اند كه در این مقا


پژوهشگران دانشگاه كالیفرنیا و دانشگاه‌ هاروارد طی مطالعات گسترده‌ای به این نتیجه دست یافته‌اند كه تغییر در نحوه...
پژوهشگران دانشگاه كالیفرنیا و دانشگاه‌ هاروارد طی مطالعات گسترده‌ای به این نتیجه دست یافته‌اند كه تغییر در نحوه زندگی می‌تواند به حفظ سلامت زنان و مردان كمك كند و درعین حال با كاهش خطر بروز بیماریهای مختلف، عمر آنها را نیز افزایش دهد.

در این پژوهش محققان با توجه به نتایج یافته‌های اخیر خود 5 راهكار ساده را برای افزایش طول عمر ارائه كرده‌اند كه در این مقاله به آنها اشاره می‌شود:

به دنبال گیاه‌خواری بروید

در پژوهشی از مبتلایان به سرطان پروستات خواسته شد كه تنها 10 درصد از كالری و چربی روزانه را مصرف كرده و خیلی كم مواد قندی مصرف كنند و در عوض از سبزیجات، سبزیجات بنشنی میوه‌ها و غلات سبوس‌ دار استفاده نمایند.
همچنین به آنها اجازه داده شد كه به جای ماهی تن از مكمل‌های روغن ماهی مصرف كنند. به گفته محققان؛ نتایج تحقیقات نشان داد كه مصرف بیشتر مواد غذایی گیاهی، پیری را به تعویق می‌اندازد.

ورزش و تمرینات بدنی را به طور منظم انجام دهید
افرادی كه عادت به بی‌تحركی و نشستن مداوم دارند سریع‌تر پیر می‌شوند و خطر مرگ زودهنگام در آنها افزایش می‌یابد. اما در عوض افرادی كه حداقل به مدت 30 دقیقه در هر روز و شش یا هفت روز در هفته ورزش‌هایی مثل شنا، دوچرخه سواری یا دویدن انجام می‌دهند عمر طولانی‌تری همراه با سلامتی دارند.

سیگار نكشید
در مطالعه هاروارد مقایسه بین زنان غیرسیگاری و زنانی كه 15 نخ سیگار یا بیشتر در روز دود می‌كردند نشان داد؛ سیگار خطر ابتلا به بیماری قلب و سرطان را تشدید كرده و به این ترتیب طول عمر افراد را كاهش می‌دهد.

از مصرف مشروبات پرهیز كنید
به گفته محققان؛ مصرف مشروبات الكلی نیز مانند سیگار مضر است و باعث كاهش طول عمر افراد می‌شود.

وزن خود را در حد سلامتی نگهدارید
در حالی كه برخی از مطالعات به محدودیت شدید كالری و لاغری شدید برای افزایش طول عمر اشاره می‌كنند اما یافته‌های محققان هاروارد نشان می‌دهد كه برای حفظ سلامت و طول عمر وزن باید در حد طبیعی نگه داشته شود، تحقیقات نشان می‌دهد كه اگر شاخص توده بدنی به بیش از 25 برسد خطر مرگ افزایش پیدا می‌كند.
با رعایت این فاكتورها نه تنها می‌توان طول عمر را اضافه كرد بلكه درعین حال نیز می‌توان در تمام مدت حیات در سلامتی جسمی و روانی بود.]]>
چگونه از پیری استخوانها و ماهیچه‌ها پیشگیری كنیم؟ 2009-10-09T11:06:06+01:00 2009-10-09T11:06:06+01:00 tag:http://persianoffice.mihanblog.com/post/31 سروش - چگونه از پیری استخوانها و ماهیچه‌ها پیشگیری كنیم؟ ...متخصصان آكادمی جراحان ارتوپد در آمریكا تاكید می‌كنند كه افراد باید تلاش كنند كه استخوانها و ماهیچه‌های خود را با تدابیری در... پیر شدن به این معنی است كه در سرتاسر بدن تغییراتی صورت می‌گیرد و استخوانها و ماهیچه‌ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. با توجه به این امر متخصصان آكادمی جراحان ارتوپد در آمریكا تاكید می‌كنند كه افراد باید تلاش كنند كه استخوانها و ماهیچه‌های خود را با تدابیری در وضعیت مناسب حفظ و كمك كنند تا اثرات پیری و افزایش سن از ای چگونه از پیری استخوانها و ماهیچه‌ها پیشگیری كنیم؟...متخصصان آكادمی جراحان ارتوپد در آمریكا تاكید می‌كنند كه افراد باید تلاش كنند كه استخوانها و ماهیچه‌های خود را با تدابیری در...

پیر شدن به این معنی است كه در سرتاسر بدن تغییراتی صورت می‌گیرد و استخوانها و ماهیچه‌ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند.
با توجه به این امر متخصصان آكادمی جراحان ارتوپد در آمریكا تاكید می‌كنند كه افراد باید تلاش كنند كه استخوانها و ماهیچه‌های خود را با تدابیری در وضعیت مناسب حفظ و كمك كنند تا اثرات پیری و افزایش سن از این بافتها زدوده شود.
این متخصصان برای این منظور دستورالعمل‌ها و توصیه‌هایی را ارائه كرده‌اند كه به قرار زیر است:
- سعی كنید بدنتان را بیشتر بكشید چون كشیدگی كمك می‌كند كه ماهیچه‌های شما حالت انعطاف‌پذیری و قابلیت ارتجاعی خود را حفظ كنند.
- تمرینات وزنه‌ای سبك را انجام دهید با این كار هم بدن شما ماهیچه‌سازی می‌كند و هم ماهیچه‌های بدنتان قدرتمند می‌شوند.
- به مرور زمان انجام دادن تمرینات منظم ورزشی به شما كمك می‌كند كه تراكم ماهیچه‌ای بدنتان را حفظ كنید و از افزایش وزن كه عواقب بیمارگونه دارد، جلوگیری خواهد كرد.
- تحقیقات نشان می‌دهد كه ورزش كردن حتی به صورت گه گاه می‌تواند برای كنترل فشار خون و سلامت قلب مفید باشد و در برخی از پژوهش‌ها هم نشان داده شده كه در پیشگیری و كاهش خطر ابتلا به سرطان نیز مفید است.
- در مجموع فقط 30 دقیقه ورزش در شبانه‌روز می‌تواند سلامت كلی بدن شما را تضمین كند. سعی كنید فعالیتهای شادی بخش و جالب مانند شنا كردن و دوچرخه سواری را انجام دهید.
توجه داشته باشید كه اگر قبلا ورزش را مخصوصا به صورت حرفه‌ای انجام می‌داده‌اید، پیش از شروع مجدد حتما باید با پزشكتان مشورت كنید.
]]>
گیاه خواری مطلق می‌تواند باعث تحلیل رفتن مغز شود 2009-10-09T11:02:31+01:00 2009-10-09T11:02:31+01:00 tag:http://persianoffice.mihanblog.com/post/30 سروش - گیاه خواری مطلق می‌تواند باعث تحلیل رفتن مغز شود دانشمندان به تازگی دریافته‌اند که گیاه خواری مطلق می‌تواند باعث تحلیل رفتن و کوچک شدن مغز شود. دانشمندان می‌گویند... دانشمندان به تازگی دریافته اند که گیاه خواری مطلق می تواند باعث تحلیل رفتن و کوچک شدن مغز شود. دانشمندان می گویند گیاه خواری برای مغز بد است و افرادی که هرگز گوشت نمی خورند ۶ برابر بیشتر در معرض خطر تحلیل رفتن مغز هستند. آنها گفته اند گیاه خواران بیشترین گروه آسیب پذیر از این حیث هستند چرا که گوشت به ویژه جگر، شیر و ماهی بهترین مناب


دانشمندان به تازگی دریافته‌اند که گیاه خواری مطلق می‌تواند باعث تحلیل رفتن و کوچک شدن مغز شود. دانشمندان می‌گویند...

دانشمندان به تازگی دریافته اند که گیاه خواری مطلق می تواند باعث تحلیل رفتن و کوچک شدن مغز شود.
دانشمندان می گویند گیاه خواری برای مغز بد است و افرادی که هرگز گوشت نمی خورند ۶ برابر بیشتر در معرض خطر تحلیل رفتن مغز هستند.

آنها گفته اند گیاه خواران بیشترین گروه آسیب پذیر از این حیث هستند چرا که گوشت به ویژه جگر، شیر و ماهی بهترین منابع ویتامین هستند.


همچنین کمبود ویتامین B۱۲ می تواند باعث بروز کم خونی و التهاب در سیستم عصبی شود عصاره مخمر یکی از معدود گیاهان خوراکی است که منبع مناسبی از این ویتامین است.


دانشمندان تست های حافظه، بررسی ها و اسکن های مغزی را روی ۱۰۷ داوطلب بین ۶۱ تا ۸۷ سال انجام داده‌اند وقتی این داوطلبان ۵ سال بعد دوباره تحت آزمایش قرار گرفتند دانشمندان دریافته‌اند افرادی که کمترین مقدار دریافت ویتامین B۱۲ را داشتند بیش از سایرین با مشکل تحلیل رفتن مغز مواجه بودند.


گفتنی است: زنان در دهه ۷۰ سالی بیش از همه در معرض خطر و تحلیل مغزی هستند.


]]>
مراقبت از دندان‌های شیری 2009-10-09T11:01:48+01:00 2009-10-09T11:01:48+01:00 tag:http://persianoffice.mihanblog.com/post/29 سروش - مراقبت از دندان‌های شیری بسیاری از والدین با تصور اینكه دندان‌های شیری دندان‌های موقتی هستند، آنها را محكوم به فنا دانسته و هیچ‌گونه مراقبتی را برای... مرواریدهای سفید و زیبایی كه برای اولین بار در 6 ماهگی در لثه پایین نوزاد ظاهر می‌شوند، دندان‌های شیری هستند كه رویش آنها یكی پس از دیگری تا دو سالگی ادامه می‌یابد (البته این زما‌ن‌ها تقریبی است و بین کودکان اختلافات زیادی از نظر زمان رویش دیده می‌شود). یعنی در دو سالگی سیستم دندانی شیری كودك كامل شده و رژیم غذایی از مایعات به سمت غذاهای جامد و جو مراقبت از دندان‌های شیریبسیاری از والدین با تصور اینكه دندان‌های شیری دندان‌های موقتی هستند، آنها را محكوم به فنا دانسته و هیچ‌گونه مراقبتی را برای...

مرواریدهای سفید و زیبایی كه برای اولین بار در 6 ماهگی در لثه پایین نوزاد ظاهر می‌شوند، دندان‌های شیری هستند كه رویش آنها یكی پس از دیگری تا دو سالگی ادامه می‌یابد (البته این زما‌ن‌ها تقریبی است و بین کودکان اختلافات زیادی از نظر زمان رویش دیده می‌شود). یعنی در دو سالگی سیستم دندانی شیری كودك كامل شده و رژیم غذایی از مایعات به سمت غذاهای جامد و جویدنی تغییر می‌كند...

تعداد دندان‌های شیری در این سن 20 عدد است كه شامل 12 دندان قدامی و 8 دندان خلفی (آسیا) می‌باشد. این دندان‌ها باید تا زمان رویش دندان‌های دایمی جایگزین در دهان كودك باقی مانده و عملكرد مناسب خودشان را ایفا كنند ولی متاسفانه بسیاری از كودكان این دندان‌ها را بسیار زودتر از موعدی كه باید به‌ طور طبیعی بیفتند، از دست می‌دهند. عمده علت از دست دادن زودهنگام دندان‌ها، پوسیدگی آنها است كه به دلیل عدم توجه از طرف والدین و عدم مراجعه جهت انجام معاینات منظم توسط دندانپزشك برای كشف پوسیدگی‌های اولیه و انجام درمان‌های لازم می‌باشد. لذا ضایعات وسعت پیدا كرده و برای كودك ایجاد درد و ناراحتی می‌كنند. در این مرحله ممكن است دندانپزشك بتواند با انجام درمان مناسب، دندان را حفظ نموده و یا به دلیل از بین رفتن عمده بافت دندان و یا عفونت گسترده آن مجبور به خارج كردن آن شود. بسیاری از والدین با تصور اینكه دندان‌های شیری دندان‌های موقتی هستند، آنها را محكوم به فنا دانسته و هیچ‌گونه مراقبتی را برای آنها لازم نمی‌دانند و حتی در صورت وجود پوسیدگی قابل تشخیص توسط خودشان صبر می‌كنند تا دندان درد بگیرد و كودك قادر به تحمل آن نباشد تا برای كشیدن آن به دندانپزشك مراجعه كنند. حال آنكه اگر والدین با اهمیت این دندان‌های موقتی آشنا باشند در حفظ و نگهداری آنها تلاش بیشتری خواهند كرد.

جویدن و تغذیه كودك كه در سنین رشد بسیار حیاتی و لازم است مختل خواهد شد و ممكن است كودك را دچار سوء تغذیه نماید.

از طرفی نداشتن دندان‌های قدامی كودك می‌تواند در تكلم او اختلال ایجاد كند زیرا تلفظ بسیاری از حروف با برخورد زبان به دندان‌های قدامی شكل می‌گیرد.

و مهم‌تر از همه اینكه جوانه دندان‌های دایمی در زیر دندان‌های شیری قرار دارند و هرگاه زمان رویش آنها فرا برسد ریشه دندان‌های شیری تحلیل رفته، لق می‌شوند و دندان‌های اصلی جایگزین آنها می‌گردند. اگر یك دندان شیری قبل از موعد مقرر از دهان خارج شود، فضای مربوط به آن توسط سایر دندان‌ها اشغال می‌شود. در نتیجه برای دندان دایمی جایگزین جایی برای رویش باقی نمی‌ماند كه این مساله ممكن است باعث نهفته ماندن آن دندان دایمی یا به هم ریختگی كل دندان‌ها شود. یعنی نیاز به یك درمان ارتودنسی پرهزینه در آینده!

بنابراین توصیه می‌شود والدین در جهت حفظ و نگهداری دندان‌های شیری با ارتقای بهداشت دهان كودكان و تغذیه مناسب‌تر آنها برای جلوگیری از ایجاد پوسیدگی و مراجعات منظم به دندانپزشك برای معاینه و كشف زودهنگام علایم پوسیدگی تلاش کنند و درمان‌های پیشگیری انجام دهند.]]>
آرام باشید تا به زوال عقل دچار نشوید 2009-10-09T11:01:04+01:00 2009-10-09T11:01:04+01:00 tag:http://persianoffice.mihanblog.com/post/28 سروش - آرام باشید تا به زوال عقل دچار نشوید مطالعات جدید حاکی از آن است که افراد آرام کمتر از سایرین به بیماری های زوال عقلی مانند آلزایمر مبتلا می شوند. محققان طی... مطالعات جدید حاکی از آن است که افراد آرام کمتر از سایرین به بیماری های زوال عقلی مانند آلزایمر مبتلا می شوند. محققان طی تحقیقاتی که نتایج آن در مجله نورولوژی منتشر شده از 500 سالمند برای پر کردن پرسشنامه‌های شخصیتی سوال کردند. این نتایج نشان می دهد: افرادی که آرام و ساکت تر هستند طی 6 سال دوره این مطالعه 50 درصد کمتر از سایرین در معرض خطر آرام باشید تا به زوال عقل دچار نشویدمطالعات جدید حاکی از آن است که افراد آرام کمتر از سایرین به بیماری های زوال عقلی مانند آلزایمر مبتلا می شوند. محققان طی...
مطالعات جدید حاکی از آن است که افراد آرام کمتر از سایرین به بیماری های زوال عقلی مانند آلزایمر مبتلا می شوند.

محققان طی تحقیقاتی که نتایج آن در مجله نورولوژی منتشر شده از 500 سالمند برای پر کردن پرسشنامه‌های شخصیتی سوال کردند.

این نتایج نشان می دهد: افرادی که آرام و ساکت تر هستند طی 6 سال دوره این مطالعه 50 درصد کمتر از سایرین در معرض خطر ابتلا به زوال عقل هستند.

پرسشنامه شخصیتی استفاده شده در این مطالعه میزان نوروتیسم (حالتی که فرد طی آن به راحتی مضطرب می‌شود و از کوره در می‌رود) و علاقه به آغاز صحبت با دیگران را اندازه گیری می‌کرد.

افرادی که به راحتی دچار اضطراب و پریشانی نمی شدند، آرام بودند و از خودشان احساس رضایت داشتند در حالیکه آنهایی که خیلی سریع عصبانی می‌شدند، از لحاظ روحی هم ناپایدار و افرادی منفی‌گرا و عصبی بودند.

این مطالعه که افراد 78 بالای سال را مورد بررسی قرار داده نشان می دهد: سالمندانی که از لحاظ اجتماعی غیرفعال اما آرام و ریلکس هستند 50 درصد کمتر از سالمندانی که خود را از جامعه جدا کرده‌اند و عصبی هستند به زوال عقل دچار می‌شوند.

گفتنی است بر اساس آخرین آمار هم اکنون 700 هزار مبتلا به زوال عقل در انگلیس وجود دارد که تخمین زده می‌شود این رقم تا سال 2025 به بیش از یک میلیون نفر برسد.

]]>
کشمش برای انرژی فوق العاده 2009-10-09T10:50:08+01:00 2009-10-09T10:50:08+01:00 tag:http://persianoffice.mihanblog.com/post/27 سروش - کشمش کشمش برای تقویت طبیعی انرژی فوق العاده است.100 گرم کشمش شامل بیش از 25%مواد لازم توصیه شونده است . همچنین فیبر زیادی در آن وجود دارد که به کاهش کلسترول و بهبود عملکرد روده ها کمک می کند .در کنار آن پتاسیم می توان نام برد که موجب کاهش فشار خون و جلوگیری از دفع مایعات بدن می شود . همچنین سلنیوم در کشمش وجود دارد که برای پوست عالی است .به علاوه در کشمش مقادیر کمی از ویتامین a و مقادیر مناسبی ویتامین b یافت می شودچون این ماده غنی از کالری است وبرای کسانی که مبتلا به افسردگی -دلشوره - تشویشو مشک کشمش

کشمش برای تقویت طبیعی انرژی فوق العاده است.
100 گرم کشمش شامل بیش از 25%مواد لازم توصیه شونده است . همچنین فیبر زیادی در آن وجود دارد که به کاهش کلسترول و بهبود عملکرد روده ها کمک می کند .در کنار آن پتاسیم می توان نام برد که موجب کاهش فشار خون و جلوگیری از دفع مایعات بدن می شود . همچنین سلنیوم در کشمش وجود دارد که برای پوست عالی است .به علاوه در کشمش مقادیر کمی از ویتامین a و مقادیر مناسبی ویتامین b یافت می شودچون این ماده غنی از کالری است وبرای کسانی که مبتلا به افسردگی -دلشوره - تشویشو مشکلات عصبی هستند بسیار مناسب است
]]>
نتایج بازیها و جدول رده بندی لیگ برتر تا پایان هفته دهم 2009-10-09T09:53:08+01:00 2009-10-09T09:53:08+01:00 tag:http://persianoffice.mihanblog.com/post/26 سروش - نتایج بازیها و جدول رده بندی لیگ برتر تا پایان هفته دهم * ذوب آهن اصفهان صفر - سپاهان اصفهان صفر* ابومسلم مشهد یک - فولاد خوزستان یک گل‌ها: محمدحسن رجب زاده (17) برای ابومسلم مشهد و سعید رمضانی (45) برای فولاد خوزستان * پاس همدان صفر - راه آهن شهرری یک گل: مجید نورمحمدی (1+90) * تراکتورسازی تبریز یک - سایپا کرج 2گل‌ها: محمد ابراهیمی(41) برای تراکتورسازی و امین منوچهری (57) و ابراهیم صادقی (82) برای سایپا کرج* پرسپولیس 4 - مقاومت سپاسی 2گل ها: کریم باقری (12)، هادی نوروزی (54)، میثم بائو (81)
نتایج بازیها و جدول رده بندی لیگ برتر تا پایان هفته دهم


* ذوب آهن اصفهان صفر - سپاهان اصفهان صفر
* ابومسلم مشهد یک - فولاد خوزستان یک
گل‌ها: محمدحسن رجب زاده (17) برای ابومسلم مشهد و سعید رمضانی (45) برای فولاد خوزستان
* پاس همدان صفر - راه آهن شهرری یک
گل: مجید نورمحمدی (1+90)
* تراکتورسازی تبریز یک - سایپا کرج 2
گل‌ها: محمد ابراهیمی(41) برای تراکتورسازی و امین منوچهری (57) و ابراهیم صادقی (82) برای سایپا کرج
* پرسپولیس 4 - مقاومت سپاسی 2
گل ها: کریم باقری (12)، هادی نوروزی (54)، میثم بائو (81) و هوار ملامحمد (85) برای پرسپولیس و بهنام افشه (88)، محمدمهدی نظری (2+90) برای مقاومت سپاسی
* استیل آذین 2 - ملوان 2
گل ها:
پژمان نوری(20)، بابک پورغلامی(31) برای ملوان و مهدی محمدی(70)، علی کریمی(80) برای استیل آذین
* استقلال اهواز 3 - پیکان قزوین یک
گل ها: میلاد میداودی(6)و(67)، محمد فعال(44) برای استقلال اهواز و جهانگیر عسگری(58) برای پیکان قزوین
* مس کرمان یک - استقلال تهران 2
گل ها:
فاریسیو جیودانی(27) برای مس و فابیو جانواریو(12)، آرش برهانی(63) برای استقلال تهران


جدول رده بندی لیگ برتر تا پایان هفته دهم

]]>
جکهای امروز و دیروز و پریروز!(دوستان آذری و لر و رشتی و ق 2009-10-09T09:42:07+01:00 2009-10-09T09:42:07+01:00 tag:http://persianoffice.mihanblog.com/post/24 سروش - به یه فوضوله میگن :چی كار كنیم دیگه فضولی نكنی اگه نصف دنیا رو بهت بدیم دیگه فضولی نمیكنی یه كم فكر میكنه میگه : نصف دیگشو به كی میدین؟-------------------------------------------------------------------------------------------------------------تركه با صورت باند پیچیده میاد تو خیابون. رفیقش میگه چرا اینقدر به صورتت باند پیچیدی.تركه میگه داشتم اتو میكردم تلفن زنگ زد بجای گوشی تلفن اتو رو گزاشتم دم گوشم.رفیقش میگه پس اونور صورتت چی شده.تركه میگه تا اتو رو گزاشتم زمین تلفن دو باره زنگ زد -----------
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تركه با صورت باند پیچیده میاد تو خیابون. رفیقش میگه چرا اینقدر به صورتت باند پیچیدی.تركه میگه داشتم اتو میكردم تلفن زنگ زد بجای گوشی تلفن اتو رو گزاشتم دم گوشم.رفیقش میگه پس اونور صورتت چی شده.تركه میگه تا اتو رو گزاشتم زمین تلفن دو باره زنگ زد
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مغزه تركه رو میشكافن ببینن توش چیه میبینن یه لره نشسته داره فكر میكنه

یه روز یه ترکه چاق میشه قل میخوره

در تبریز به مناسبت میلاد حضرت علی هر كس اسمش میلاد بوده بهش جایزه میدن

تركه داشته تو بینهایت راه می رفته، یهو از پشت یك صدای خفن بلند میشنوه... برمیگرده، می بینه دو تا خط موازی خوردن بهم

یه روز یه تركه پول می اندازه صندوق صدقات. میاد ازخیابون رد بشه ماشین بش میزنه . میره دم صندوق می ایسته هر كی می خواسته پول بندازه میگه آقا ننداز من امتحان كردم خرابه

به ترکه ماشین می دن فرمونش سمت راست بوده بعد می گن ماشین چطور بود؟می گه خوبه فقط هر وقت می خوام تف کنم می افته رو زنم

به ترکه میگن کی آدم میشی؟ میگه هی من اهل این قرتی بازِِِِِِیها نیستم

یه ترکه میخواسته از خودش عکس بگیره منتها دوربین نداشته بهمین خاطر میاد اتوبان تهران-کرج و با سرعت بالای 120 تا شروع میکنه به دویدن

تركه داشته خاطره تعریف می كرده میگه ما سال چهل و نه با دو نفر دعوامون شد البته سال چهل و نه دو نفر خیلی بود

به یه تركه میگن تو تركی , تركه میگه نه به خدا بیا بگرد

به ترکه می گن : سه تا میوه را نام ببر که با سین شروع بشه. ترکه میگه : سیب، سیر، سحر.میپرسن سحر که میوه نیست! میگه: نمیدونی چه هلویی یه

تركه عاشق میشه، نوار خالی گوش میكنه

تركه میره پارتی فرداش دوستش میگه دیشب خوش گذشت؟میگه آره خیلی باحال بود من را هم خیلی تحویل گرفتن اسم یه گل هم روم گذاشته بودن هی می گفتن اسگل باید برقصه اسگل باید برقصه


لره همش دعا می کرده بچه دار شه یه شب جبرئیل میاد تو خوابش میگه عوض اینهمه دعا برو زن بگیر


خروسه، سگه و خره تصمیم میگیرن از ایران فرار کنن. ازشون می پرسن چرا؟ خروسه می گه آنقدر ساعتو عقب جلو می کنن نفهمیدم کی باید بخونم. سگه می گه نفهمیدم من باید بگیرم، 110 باید بگیره یا بسیجیا. خره می گه هویتمون گم شده نمی دونم من خرم، ترکا خرن لرها خرن عربها خرن ...


یارو پنج شنبه میره داروخانه نوار بهداشتی بخره
فروشنده یه منچ هم بهش میده، میگه شب جمعت كه ریده شد بهش ، لا اقل بشین منچ بازی كن!!


زن به شوهر: عزیزم از ایتالیا برات چی بیارم؟ شوهر باتمسخر: یك دختر موبور و نازایتالیایی! .. بعد از برگشت از سفر، شوهر به زن: سوغاتی من چی شُد؟ زن به شوهر: باید 9 ماه صبر كنی ، تا به دنیا بیارمش

تحقیقات نشون داده اصفهانیها فقط در 22 روز سال رشد می کنند: دهه اول محرم + 12روز اول عید

منبع:www.ramili.blogfa.com]]>
ژاپن نامزد میزبانی جام جهانی 2018 و 2022 فوتبال می‌شود 2009-10-09T09:20:29+01:00 2009-10-09T09:20:29+01:00 tag:http://persianoffice.mihanblog.com/post/23 سروش - ژاپنی ها قصد دارند با توجه به میزبانی مشترك با كره جنوبی در مسابقات جهانی 2002 از ورزشگاه های احداث شده برای این رقابت ها، جهت میزبانی مسابقات 2018یا 2022 استفاده كنند.طبق قانون جدید فیفا (فدراسیون جهانی فوتبال) كشورهای میزبان جام جهانی باید برای مراسم افتتاحیه و فینال حتماً ورزشگاهی با گنجایش 80000 نفر احداث كنند.انگلیس، روسیه، استرالیا و امریكا نیز از دیگر كشورهایی هستند كه تقاضای میزبانی این دوره از بازی ها را دارند. همچنین اسپانیا و پرتغال، هلند و بلژیك نیز تقاضای میزبانی مشترك را براژاپنی ها قصد دارند با توجه به میزبانی مشترك با كره جنوبی در مسابقات جهانی 2002 از ورزشگاه های احداث شده برای این رقابت ها، جهت میزبانی مسابقات 2018یا 2022 استفاده كنند.
طبق قانون جدید فیفا (فدراسیون جهانی فوتبال) كشورهای میزبان جام جهانی باید برای مراسم افتتاحیه و فینال حتماً ورزشگاهی با گنجایش 80000 نفر احداث كنند.
انگلیس، روسیه، استرالیا و امریكا نیز از دیگر كشورهایی هستند كه تقاضای میزبانی این دوره از بازی ها را دارند. همچنین اسپانیا و پرتغال، هلند و بلژیك نیز تقاضای میزبانی مشترك را برای جام جهانی 2018 و 2022 ارائه داده اند.
مسابقات جام جهانی 2010 در آفریقای جنوبی برگزار خواهد شد.
]]>
Vdsl و دیگر اعضای خانواده dsl 2009-10-09T08:55:02+01:00 2009-10-09T08:55:02+01:00 tag:http://persianoffice.mihanblog.com/post/22 سروش - امروزه استفاده از اینترنت پرسرعت روز به روز افزایش می یابد و مودم های فعلی دیگر جوابگوی نیاز كاربران نیست. دو تا از پر طرفداران تزین فناوری ها در جهان كه هم اكنون مورد استفاده هستند یكی ADSL است و دیگری مودم های كابلی كه هر كدام از این دو چندین برابر مودم های 56k سرعت دارند.با فناوری DSL آشنا هستید . اما فناوری دیگری از این خانواده به نام VDSL وجود دارد كه گام بزرگی در جهت افزایش سرعت دسترسی به اینترنت برداشته است. VDSL برگرفته از حروف اول عبارت Very High bit-rate Digital Subscriber Line است
امروزه استفاده از اینترنت پرسرعت روز به روز افزایش می یابد و مودم های فعلی دیگر جوابگوی نیاز كاربران نیست. دو تا از پر طرفداران تزین فناوری ها در جهان كه هم اكنون مورد استفاده هستند یكی ADSL است و دیگری مودم های كابلی كه هر كدام از این دو چندین برابر مودم های 56k سرعت دارند.

با فناوری DSL آشنا هستید . اما فناوری دیگری از این خانواده به نام VDSL وجود دارد كه گام بزرگی در جهت افزایش سرعت دسترسی به اینترنت برداشته است. VDSL برگرفته از حروف اول عبارت Very High bit-rate Digital Subscriber Line است. البته شركت های محدودی در دنیا این نوع سرویس را به كاربران ارائه می كنند. فناوری VDSL سرعت حیرت آوری در اتصال به اینترنت از خود به نمایش در می آورد.


VDSL و دیگر انواع DSL:
VDSL نیز همانند ADSL بر مبنای سیم های مسی خطوط تلفن كار می كنند و سرعت دریافت آن تا 52 مگابایت در ثانیه و سرعت ازسال آن حداكثر61Mbps است. این در حالی است كه سرعت دریافت و ارسال در ADSL به ترتیب 8 Mbps و 008 kb است. ابته این مقدار نیز برای مصارف معمول و خانگی بسیار مناسب است.


كارایی حیرت انگیز VDSL از طریق خطوط مسی حداكثر 1200 متری نمایان می شود. فناوری DSL دارای گونه های مختلفی است كه زمانی كه به صورت كلی از آنها یاد می كنیماز عبارت xdsl استفاده می شود كه با توجه به نوع مورد نظر ، x با حروفی جایگزین خواهد شد.


ADSL : (Asymmetric DSL) به دلیل اینكه سرعت دریافت آن بیشتر از سرعت ارسال است به آن Asymmetric می گویند . اغلب كاربران اینترنت نیز بیشتر خواهان Download هستند تا Upload . حداكثر فاصله پشتیبانی شده نیز 5500 متر است.


HDSL : (High bit-Rate DSL) سرعت دریافت و ازسال در آن یكسان بوده و برابر با 1.45 Mbps است حداكثر فاصله پشتیبانی شده نیز 3650 متر است. تفاوت HDSL با بقیه اعضای خانواده DSL این است كه به دو خط تلفن نیاز دارد.
ISDL : (ISDN DSL) برای كاربران شبكه ISDN است و كندترین عضو خانواده DSL است. سرعت دریافت و ارسال در آن یكسان بوده و برابر با 441kbps است. اما مزیت آن نسبت به انواع دیگر آن است كه كاربران نیازی به تجهیزات مخصوصی ندارند و و با تجهیزات موجود می توانند از آن بهره مند شوند. اما سرعت واقعی اتصال معمولاً 61kbps خواهد بود. حداكثر فاصله پشتیبانی شده نیز 10700 متر است كه بیش از بقیه انواع است.


MSDSL : (Multi-Rate Sysmmetric DSL) در این نوع نیز سرعت دریافت و ارسال یكسان بوده و برابر با 2Mbps استو خصوصیت MSDSL این است كه ISP می تواند سرعت نقل و انتقال اطلاعات را بنا له نوع سرویس و هزینه دریافتی ، تعیین كند. حداكثر فاصله پشتیبانی شده نیز 8800 متر است.


RADSL : (Rate Adaptive DSL) گونه ای معمول از ADSL است كه به مودم این امكان را می دهد كه سرعت اتصال را با طول و كیفیت خط تطبیق دهند . سرعت دریافت و ارسال آن به ترتیب 7 و 1 مگابایت در ثانیه است و حداكثر فاصله پشتیبانی شده نیز 5500 متر است.


SDSL : (Symmetric DSL) همانطور كه كه از نامش مشخص است سرعت ارسال و دریافت در این نوع نیز یكسان و برابر با 2.3Mbps است. اما برخلاف HDSL تنها به یك خط نیاز دارد . حداكثر فاصله پشتیبانی نیز 6700 متر است.


VODSL : (Voice Over DSL) این امكان را می دهد كه چندین خط تلفن تنها در یك خط ادغام شوند. البته قابلیت های انتقال اطلاعات نیز در این نوع وجود دارد.
نكته قابل توجه در مورد اعضای خانواده DSL آن است كه تنها ADSL , RADSL , VDSL و البته VoDSL از این امكان مكالمه تلفنی در كنار ارتباط اطلاعاتی پشتیبانی می كنند و بقیه انواع ، باید خطوطی مجزا از خطوط مكالمات داشته باشند.
]]>
استفاده ی طولانی تر از باطری لپ تاپ 2009-10-08T17:04:54+01:00 2009-10-08T17:04:54+01:00 tag:http://persianoffice.mihanblog.com/post/21 سروش - استفاده ی طولانی تر از باطری لپ تاپ آیا باطری لپ تاپ شما بطور پبوسته نیاز به شارژ دارد؟ با رعایت 7 پیشنهاد زیر در هنگام اجرای ویندوز XP می توانید استفاده ی طولانی تری از باطری لپ تاپ خود بکنید: 1- ابتدا بایستی مطمئن شوید که باطری لپ تاپ شما بطور کامل شارژ نگه می دارد. برای این منظور ابتدا لپ تاپ خود را خاموش كنید سپس باطری را چندین ساعت شارژ كنید. سپس كابل شارژ را از لپ تاپ خود جدا كنید و یك لپ تاپ را روشن كنید. آنگاه با كمك دفترچه راهنمای سازنده ظرفیت باتری خود را آزمایش كنید. 2- اگر با
استفاده ی طولانی تر از باطری لپ تاپ
آیا باطری لپ تاپ شما بطور پبوسته نیاز به شارژ دارد؟ با رعایت 7 پیشنهاد زیر در هنگام اجرای ویندوز XP می توانید استفاده ی طولانی تری از باطری لپ تاپ خود بکنید:
1- ابتدا بایستی مطمئن شوید که باطری لپ تاپ شما بطور کامل شارژ نگه می دارد. برای این منظور ابتدا لپ تاپ خود را خاموش كنید سپس باطری را چندین ساعت شارژ كنید. سپس كابل شارژ را از لپ تاپ خود جدا كنید و یك لپ تاپ را روشن كنید. آنگاه با كمك دفترچه راهنمای سازنده ظرفیت باتری خود را آزمایش كنید.
2- اگر با شبكه در ارتباط هستید، هر وقت که لازم شدOffline شوید. ارتباطات شبکه ای می تواند از باطری شما توان زیادی بکشد.
3- وسایلی مانند فلش را که به USB متصل می شوند، هنگامی که استفاده نمی شوند، از USB جدا کنید؛ چرا که این وسایل می توانند برق بسیار زیادی مصرف کنند. حتی بعضی از این دستگاه ها برای شارژ خود از USB استفاده می كنند. و باتری خود را از طریق باتری لپ تاپ شما شارژ می كنند.
4- برنامه هایی وجود دارند که در پس زمینه ی کار شما اجرا می شوند، این برنامه ها هنگام راه اندازی سیستم عامل شما به صورت اتوماتیك راه اندازی و فعال می شوند. مانند ساعت یا دیسک دیفراگمنتر یا حتی یك دیكشنری آنهایی را كه لازم ندارید غیر فعال سازید. اما برنامه هایی مانند فایروال یا آنتی ویروس را هرگز غیر فعال نکنید، زیرا ممکن است منجر به خطرات امنیتی شود!
5- اسکرین سیور خود را عوض کرده و اسکرین سیور بدون عکس (Blank Screen) بگذارید. وقتی کامپیوتر شما کار خاصی انجام نمی دهد، نیازی نیست شارژ باطری را با نمایش تصاویر آتش بازی یا متون بسیار بزرگ هدر دهید.
6- اگرچه نباید برنامه ی آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید، اما تا وقتی لپ تاپ را به برق متصل نکرده اید، سیستم خود را اسکن کامل نکنید. برای اسکن جاسوس افزارها (Spyware) نیز به همین ترتیب.
7- مهمتر از همه، هنگامی که از کامپیوتر خود استفاده نمی کنید، آنرا خاموش (Shotdown)، آماده باش (Stanby) یا hibernate کنید.
** نكته: توجه داشته باشید كه نحوه برخورد با باتری در هنگام شارژ باید به نوع آن و دفترچه راهنما توجه كافی داشته باشید. مثلاً باتری هایی وجود دارند كه اگر خیلی دشارژ شوند فاسد می شوند و دیگر قابل استفاده نیستند.
]]>